102 vjeçarja nga Deçani pa ilaçe e fiton betejën me Covid-19


E premte, 18 Dhjetor 2020

DEÇAN – Një kosovare 102 vjeçare, ka kaluar coronavirusin pa përdorur ndonjë terapi.

Ruke Dervishaj nga Isniqi thotë se virusi nuk i la asnjë shenjë dhe se nuk pati nevojë për ndonjë terapi të veçantë.

E moshuara beson se fuqinë e ka nga ushqimi natyral që ajo konsumon.

“E kam kaluar si një flamë. Nuk kam pasur as koll. Teshmja më mbërthente. Goja më hapej ashtu sikurse të vjen gjumi. Asgjë tjetër nuk kam pasur”, tregon ajo për Klan Kosovën.

Edhe pse ajo vitin e kaluar kishte një sulm në kokë, në përballje me coronavirusin ajo nuk pati nevojë për ndonjë terapi.

Por kaq lehtë nuk kaluan edhe anëtarët tjerë të familjes.

Etiketa: , ,
Të fundit