Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Berisha humb penalltinë, por më vonë shënon dhe i siguron fitoren Melbourne-it [video]

Prizren Post | 12:54 - 04.02.2017

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Besart Berisha ka vazhduar me suksese në kampionatin australian.

Sulmuesi kosovar ka qenë edhe njëherë vendimtar për ekipin e tij Melbourne Victory që shënoi fitore 2-1 në derbin lokal ndaj Melbourne City.

Fillimisht Besarti humbi penallti në minutën e 63-të pranë rezultatit 0-0.

Mysafirët kaluan në epërsi shtatë minuta më vonë, ndërsa Berisha barazoi atë në minutën e 84-të.

Vetëm dy minuta më vonë, presioni i Berishës detyroi kundërshtarin të shënoi autogol.

Pas golit të sotëm, prishtinasi ngjitët në kuotën e 14 golave në kampionat.

Ndërkohë Victory është ngritur në pozitën e dytë në tabelë me 35 pikë të grumbulluara. /Telegrafi/


Etiketa:

Bëni një koment