Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Doktori që e vizitoi rezulton pozitiv, Angela Merkel në karantinë

Prizren Post | 21:25 - 22.03.2020

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

BERLIN – Kancelarja gjermane Angela Merkel do të futet në karantinë pasi një doktor që e kishte vizituar ka rezultuar pozitiv në testin e Koronavirusit.

Gjermania ka regjistruar deri më tani 93 viktima dhe ka 24447 raste aktive. Ndërsa janë shëruar 266 të tjerë.

Gjermania ditën e sotme deklaroi se do të shtojë masat për të parandaluar përhapjen e virusit, madje gjobat për ata që shkelin rregullat mund të shkojnë deri në 25000 euro.


Etiketa:

Bëni një koment