Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Donald Trump, zyrtarisht kandidat republikan për president të SHBA-së

Prizren Post | 11:11 - 20.07.2016

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Cleveland – Donald Trump edhe zyrtarisht është bërë kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë, nominimi i të cilit u shpall mbrëmë vonë gjatë konventës partiake në Cleveland, të shtetit amerikan Ohio, raporton Anadolu Agency (AA).

Trump korri fitore me 1.725 vota delegatësh ndërsa pas tij është radhitur Ted Cruz me 475 delegatë, guvernatori i Ohios, John Kasich me 120 dhe senatori i Floridës, Marco Rubio me 114 vota.


Bëni një koment