Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Edhe Vuçiq takohet me Mogherinin, para takimit me Thaçin

Prizren Post | 16:51 - 24.06.2018

Bruksel – Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, është pritur në Bruksel nga Shefja për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini.

Mogherini ka pritur në takime ndaras të dy presidentët, Hashim Thaçin e Kosovës dhe Aleksandër Vuçiqin e Serbisë, para se ata të takohen direkt, në takimin që do ta ndërmjetësojë ajo, njofton Klan Kosova.

Thaçi dhe Vuçiq do të takohen në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi, që ka hyrë në fazën finale si proces.


Etiketa:
Arivisti Company