Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Edi Rama takohet me politikanët shqiptarë të Maqedonisë

Prizren Post | 23:26 - 16.05.2015

Pogradec – Sot kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është takuar në Pogradec me të gjithë liderët e partive shqiptare në Maqedoni.

Ky takim është mbledhur për të diskutuar rreth gjendjes së krijuar pas luftimeve në Kumanovë. Në takim kanë marrur pjesë, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, kryeparlamentari Ilir Meta, ministri i jashtëm i Shqipërisë Ditmir Bushati, si dhe nga ana e politikanëve të Maqedonisë, Ali Ahmeti, Menduh Thaci, Zijadin Sela, Billal Kasami dhe Vesel Memedi.

11017232_10152944718396523_1416424052327503569_o

11054338_10152944718241523_219056424235351325_o

11244725_10152944718386523_5638146587445211985_o


Etiketa:
Arivisti Company