Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Edi Rama viziten e pare si kryeminister e ben ne Kosovë

Prizren Post | 10:47 - 12.09.2013

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Edi Rama ka vendosur që vizitën e parë jashtë vendit si kryeministër i Shqipërisë ta bëjë në Kosovë.

Rama së bashku me një delegacion të lartë nga Republika e Shqipërisë do të qëndrojë nesër në Kosovë, ku me një fjalë rasti do t’i drejtohet edhe Kuvendit të Kosovës.

Ai pritet të takohet me përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës, kurse si pjesë e vizitave deri më tani është paralajmëruar edhe ajo që ministrja për Inovacione dhe Administratë Publike, Milena Harito do të bëjë në Ministrinë e Administratës Publike, ku do të pritet nga ministri Mahir Yagcilar, raporton KosovaPress.


Etiketa:

Bëni një koment