Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Formacionet e mundshme: Shqipëri – Zvicër

Prizren Post | 11:48 - 11.06.2016

Shqipëria dhe Zvicra do të zhvillojnë sot ndeshjen e tyre të parë në Euro 2016
Shqipëria do të ketë një start të vështirë në Euro 2016, pasi ndeshjen e parë do ta zhvillojë kundër Kombëtares së Zvicrës

Përzgjedhësi Gianni de Biasi do të luaj me formacionin e tij më të mirë dhe dyshim prite të ketë vetëm për sulmin, pasi pjesa e tjetër e skuadrës dihet.

Në anën tjetër Zvicra pritet që takimin ta nisë me 5 shqiptarë.

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Cana, Mavraj, Agolli, Xhaka, Kukeli, Abrashi, Roshi, Lenjani dhe Sadiku.

Zvicra: Sommer, Lichsteiner, Djourou, Schar, Rodriguez, Behrami, Xhemajli, Xhaka, Mehmedi, Shaqiri dhe Seferovic.


Bëni një koment