Formacionet zyrtare: Juventus – Crotone

Dy skuadrat italiane, Juventus dhe Crotone kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të Serie A.

Kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për Juventusin, pasi me fitore eventuale, do të siguronte titullin e kampionit, për herë të gjashtë radhazi.

Ndeshja ndërmjet këtyre dy skuadrave do të zhvillohet nga ora 15:00.

Juventus: Buffon; Dani Alves, Bonucci, Benatia, Alex Sandro; Pjanic, Marchisio; Cuadrado, Dybala, Mandzukic; Higuaín

Crotone: Cordaz; Rosi, Ferrari, Ceccherini, Martella; Rohden, Barberis, Crisetig, Nalini; Falcinelli, Tonev

Leave a Reply