Formacioni i javës në Ligën e Kampioneve


E enjte, 28 Prill 2016

Pas përfundimit të ndeshjeve të para të fazës së gjysmëfinaleve të Champions League, UEFA ka publikuar dhe formacionin më të mirë të javës.

Ky formacion dominohet nga lojtarët e Atletico Madridit, të cilët arritën që ta mposhtin Bayern Munichun me rezultat 1:0 mbërmë në ‘Vicente Calderone’.

City ka tre lojtarë në këtë formacion, derisa Reali vetëm dy.

Etiketa:
Të fundit