Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Italia mposhti bindshëm Zvicrën, kualifikohet në fazën e 16 më të mirëve në Euro2020

Prizren Post | 23:07 - 16.06.2021

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Tani janë bërë 10 fitore radhazi për Italinë në një seri prej 29 ndeshjesh pa humbje në të gjitha garat për ekipin e Mancinit.

Ata janë ekipi i parë që kualifikohen në raundet e nokautit dhe përballen me Uellsin për të parë nëse mund të përfundojnë në krye të grupit. Zvicra qëndron e treta me një pikë, por duhet ta mposhtë Turqinë nëse dëshiron t’i japë vetes një shans kualifikimi.

Italia kalon në ruandin e 16 të fundit të Euro pas një fitore 3-0 ndaj Zvicrës! Chiellini kishte një gol të përjashtuar për hendboll vetëm disa minuta para se Locatelli të hapte rezultatin me një përpjekje nga afër. Ai pastaj dyfishoi epërsinë e tyre në pjesën e dytë, duke mos i dhënë Sommer asnjë shans për të ruajtur goditjen e tij të ulët nga kutia.

Immobile pastaj e mbylli atë vonë, me portierin e paaftë për të mbajtur larg predhën e tij me rreze të gjatë.


Etiketa:

Bëni një koment