Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Kamarieri i vrarë në Mitrovicë nuk ishte caku, arrestohet ai që i shpëtoi atentatit

Prizren Post | 22:04 - 25.05.2017

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Në fakt, Kamberaj është vrarë pa bërë asnjë faj dhe duke mos qenë fare si target i vrasjes.

Target i vrasjes ishte dikush tjetër. Ai quhet Shpëtim Hyseni me pseudonimin SHPUTA, një person i njohur për prokurorinë. Shputa është arrestuar sot nga Policia në Mitrovicë, me një urdhërarrest të Gjykatës.

Fexherie Pllana nga Zyra për Informim në Policinë e Kosovës i ka konfirmuar Insajderit, arrestimin e të dyshuarit, por ajo tha se arrestimi i tij nuk ka të bëjë me vrasjen e Kamberajt, 24 vjeçarit nga Mitrovica.

“Mund të informoj se ky person është me urdhëresë të gjykatës. Për të tjera detaje mund të japim nesër”, ka thënë Pllana për Insajderin. Por Insajderi, sipas burimeve brenda Policisë merr vesh se Shpëtim Hyseni me pseudonimin SHPUTA është arrestuar për një rast tjetër të vrasjes.

Ai dyshohet se është i lidhur me shumë aktivitete të paligjshme dhe vepra penale.


Bëni një koment