Kamberi nis peticion për ndërtimin e një memoriali në Batajnicë

PRESHEVË – Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka nisur një peticion me anë të së cilit po kërkon ndërtimin e Qendrës Memoriale në Batajnicë.

Kamberi përmes një postimi në Facebook, ka shkruar Batajnica është një nga varrezat masive në Serbi, ku janë hedhur trupat e qindra civilëve të pafajshëm, edhe të moshuar, gra dhe fëmijë.

“Kjo hapësirë, ku janë varrezat masive shfrytëzohet ende sot nga pjesëtarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Republikës së Serbisë”, ka shkruar Kamberi.

Etiketa: , , ,

Leave a Reply