Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Konflikti më i madh që ka njohur bota [Foto, +18]

Fotogaleri16 FotoPrizren Post | 13:37 - 30.10.2015

Ai e nisi karrierën duke fotografuar yjet e Hollivudit. Por John Florea, regjisor i famshëm i serialeve “Mission: Impossible” apo “Dukes of Hazzard”, në fakt ka pasur edhe një karrierë tjetër. Ai ishte fotograf gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Florea u nis në bordin e një anije dhe prej andej ka sjellë këto imazhe të rralla nga konflikti më i madh që ka njohur bota.

Fotogaleri


Etiketa:
Arivisti Company