Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Liderët opozitarë arrijnë në protestën e Pejës

Prizren Post | 13:56 - 16.12.2015

Pejë – Përfaqësues të partive opozitare kanë ardhur në mesin e protestuesve në sheshin kryesor të Pejës, ku pas pak, pritet të fillojë protesta kundër marrëveshjes me Serbinë për themelimin e Asociacionit të Komunave Serbe dhe asaj me Malin e Zi për demarkacionin e kufirit.

Visar Ymeri i Vetëvendosjes dhe Ramush Haradinaj i AAK-së janë në shesh, ndërsa nuk është parë ende Fatmir Limaj nga NISMA.

Në vend të tij, protestës i është bashkuar Jakup Krasniqi.


Etiketa:
Arivisti Company