Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Liverpool 3 – 0 Villarreal, Liverpooli në finale të Europa League

Prizren Post | 23:03 - 05.05.2016

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Liverpooli ka shënuar fitore bindëse ndaj Villarrealit në Anfield me rezultat 3-0 për të siguruar finalen e Europa League.


Liverpooli e filloi fuqishëm takimin, duke realizuar në fillim.

Bruno me anë të një autogoli kaloi në epërsi vendasit (7′).

Me të filluar pjesa e dytë Daniel Sturridge shënoi nga afërsia për 2-0 dhe epërsinë solide të The Reds.

Ruiz u largua në minutën e 71-të me kartonin e dytë të verdhë duke lënë me 10 lojtarë në terren Villarrealin.

Lallana mbylli dilemat kur me asist të Sturridge shënoi për 3-0 dhe rezultatin përfundimtar të këtij takimi.

Me këtë fitore Liverpooli arrin të sigurojë finalen e Europa League ndaj Sevillas, që e siguron për të tretën herë radhazi finalen e kësaj gare.


Bëni një koment