Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Më 5 mars ndodhi fillimi i fundit të Serbisë në Kosovë

Prizren Post | 10:09 - 05.03.2016

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka kujtuar 18 vjetorit e rënies heroike të komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij.

Ai ka thënë se më 5 Mars 1998, ndodhi sakrifica e pashoqe për liri, aty ku ndodhi fillimi i fundit të Serbisë në Kosovë.

Ja postimi i Veselit në facebook:

Sot, zemra dhe mendja e të gjithëve neve, është në Prekazin e Adem Jasharit, aty ku më 5 Mars 1998, ndodhi sakrifica e pashoqe për liri, aty ku ndodhi fillimi i fundit të Serbisë në Kosovë


Etiketa:

Bëni një koment

Arivisti Company