Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Ministrat e Jashtëm të Kosovës dhe Turqisë, Pacolli dhe Çavushoglu koordinojnë agjendën e lobimit për njohjen e Kosovës

Prizren Post | 16:21 - 20.09.2017

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

New York – Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, njëherësh shefi i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli, është takuar me ministrin e Jashtëm turk Mevlüt Çavuşoğlu.

Ai në një postim në Facebook ka thënë se shefi i diplomacisë turke shumë shpejt do ta vizitojë Kosovën.

Postimi i plotë:

Pas takimit me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, kisha rastin që ta takojë në një takim shumë të ngrohtë dhe miqësor homologun tim, Ministrin e Jashtëm të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu. Me homologun nga Turqia ri-konfirmova mbështetjen e fuqishme nga ky vend. Miku im, Mevlüt shumë shpejt do ta vizitojë Kosovën, ku ndër të tjera do të koordinojmë agjendën mbi vazhdimin e lobimit për vendin tonë në raport me vendet jo-njohëse.


Etiketa:

Bëni një koment