Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Palestinë: Gaza akuzon Izraelin se ka forcuar bllokadën ekonomike

Prizren Post | 09:23 - 04.08.2016

Gaza – Oda Ekonomike dhe Industriale e Rripit të Gazës ka akuzuar Izraelin se është duke shtrënguar akoma më shumë bllokadën një dekadëshe të territoreve palestineze, raporton Anadolu Agency (AA).

“Izraeli flet se do të ndihmojë shumë godina në Rripin e Gazës”, deklaroi përmes një kumtese Maher al-Tabaa, në cilësi të zëdhënësit të Odës.


Arivisti Company