Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Përfaqësuesi rus në OSBE: Kosova shtet pa bazë dhe i paaftë për krijim të institucioneve

Prizren Post | 15:43 - 04.09.2017

“Kosova është ende e turbullt. Edhe pse dy muaj e gjysmë kanë kaluar që nga zgjedhjet e 11 qershorit, partitë lokale ende nuk janë në gjendje të formojnë institucionet shtetërore, gjë që tregon se modeli artificial i të ashtuquajturit shtet të Kosovës është krejtësisht i pabazuar”, tha ai pas takimit të Këshillit të Përhershëm të OSBE-së, raporton agjencia ruse e lajmeve Tass, transmeton Klan Kosova.


Etiketa:
Arivisti Company