Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Rama i thotë Bashës, je për keqardhje, nuk të padis

Prizren Post | 12:16 - 11.01.2015

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Tiranë – Kreu i qeverisë, Edi Rama reagoi pas deklaratës së kryetarit të opozitës Basha, duke theksuar se nuk do të ngrijë edhe një padi ndaj tij për shpifje, pasi ndaj tij ka keqardhje. Lidhur me akuzat e një lidhje të kryeministrit me Emiljano Shullazin, Rama thekson se ishte ky persona që ka prishur aktivitetet elektorale të PS-së në 2011, gjatë zgjedhjeve lokale në Tiranë.

Në reagimin e publikuar në “Facebook”, kryeministri Rama sjellë ndër mend një shprehje të Emmanuel Kantit, ku shkruan se opozita bën shpifje për ato gjera që i ka bërë vetë kur ka qenë në pushtet.

Kreu i qeverisë shprehet se pavarësisht se nuk ka një padi për Lulzim Bashën, pret që ngjarja të zbardhet plotësisht, ndërkohë që ka dërguar në Prokurori për shpifje dy deputetët e PD-së, Arben Ristanin dhe Edi Palokën.

Shkrimi i plotë i Ramës:


Etiketa:

Bëni një koment