Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Reali refuzon 80 milionë euro për Moratan

Prizren Post | 11:30 - 13.07.2016

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Real Madrid ka refuzuar një ofertë prej 80 milionë euro për Alvaro Morata, pasi ka vendosur për të mbajtur sulmuesin në Santiago Bernabeu.

Morata po ndjekej nga Chelsea dhe Arsenal, para se Real Madrid të ushtroj një klauzolë të riblerjes për të ri-nënshkruar me atë nga Juventusi për 30 milionë.

Interesimet vazhduan ende, ku të enjten e kaluar, agjentët e Moratas u takuan me drejtuesit madrilen, ku një ofertë prej 60 milionë euro u hodh poshtë.


Bëni një koment