Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Rodgers sërish po e rikthen Liverpoolin në fuqi

Prizren Post | 18:19 - 07.03.2014

Trajneri i Liverpoolit eshte duke bere revolucion tek skuadra me e trofeshme angleze, ajo Liverpool.

Liverpool eshte duke zhvilluar lojra te bukura kete sezone, duke e vecuar ate me posedim te larte te topit ne fushe dhe me nje sulm ofanziv ku vlen te ceket se Liverpool eshte ekipi qe ka shenuar me se shumti gola se cdo ekip tjeter ne Evrope kete sezone, plot 73 gola ne Ligen Premier te Anglise.

Lojtaret qe dikur u konsiderojshin jo edhe aq te mire, kete sezone nen menagjimin e Rodgers po tregojne kualitetin e tyre. Disa qe ja vlen te permenden jane edhe ata sikur Raheem Sterling, Flanagan, Henderson, Suarez, Coutinho etj.

Liverpool gjindet ne poziten e 2te ne tabele, 4 pike me pak se sa Chelsea qe eshte ne poziten e pare.


Etiketa:
Arivisti Company