Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Kështu e mposhtën kampionin europian shqiptarët e Zvicrës

Prizren Post | 09:09 - 07.09.2016

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zvicra ka mposhtur Portugalinë me rezultat të pastër 2-0.

Golin e parë e shënoi Embolo në minutën e 24-të, ndërsa të dytin Admir Mehmedi pas gjashtë minutash.

Ai pranoi një top në zonë dhe gjuajti me mjeshtëri për të shënuar.

Për Zvicrën u paraqitën Valon Behrami që ishte edhe kapiten për disa minuta, Granit Xhaka që u skuq në fund të ndeshjes, Blerim Xhemaili dhe Admir Mehmedi.


Bëni një koment