Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Siri – Forcat e regjimit bombardojnë një qendër mjekësore [(Foto) +18]

Prizren Post | 13:53 - 30.04.2016

Në një sulm ajror të ndërmarrë nga ana e ushtrisë së Sirisë me bomba fuçi ndaj një qendre mjekësore në lagjen Bustan el-Kasr të Halepit humbën jetën 5 persona dhe plagosen 25 të tjerë.

Drejtori i Mbrojtjes Civile në Halep, Nexhip Ensari, në një deklaratë të bërë tha se një helikopter i regjimit në lagjen Bustan el-Kasr, zonë nën kontrollin e opozitarëve ka hedhur 3 bomba fuçi në qendrën mjekësore të kësaj zone.

Ensari pasi ka theksuar se nga bombardimi kanë humbur jetën 5 persona dhe janë plagosur 25 të tjerë, ka vënë në dukje se të plagosurit në sulm janë nxjerrë nga rajoni nga ekipet e mbrojtjes civile. Ndër të tjera Ensari ka theksuar se avionët e ushtrisë edhe brenda ditës kanë bombarduar rajone të ndryshme të qytetit.

syy

5713744b54e96

13133279_10201895872635123_2668086580055767078_n


Etiketa:
Arivisti Company