Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

THAÇI TAKON PËRFAQËSUESIT E SUBJEKTEVE POLITIKE

| 10:47 - 04.11.2016

Presidenti Hashim Thaçi ka filluar takim me përfaqësuesit e subjekteve politike për të diskutuar për reformën zgjedhore. Ftesës së presidentit Thaçi nuk i janë përgjigjur tri partitë opozitare Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën.

Opozita vlerëson se nuk është koha të bisedohet për reformë zgjedhore, por për mbajtjen e zgjedhjeve raporton RTK,


Bëni një koment