Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Turan drejt Juventusit

Prizren Post | 23:05 - 12.07.2016

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Juventusi ka kontaktuar Barcelonën për mundësinë e transferimit të mesfushorit turk Arda Turan gjatë kësaj vere.

Përfaqësuesi turk u transferua te Barcelona nga Atletico Madrid verën e kaluar, por nuk luajti deri në fillim të vitit 2016 shkaku i ndalimit të transferimeve te Barça.

Turan dështoi të sigurojë një vend në formacionin bazë të Barcelonës dhe raportohet se kampioni spanjoll është duke u përgatitur për shitjen e turkut.

Sipas Calciomercatoweb, Juventusi është duke menduar për transferimin e Arda Turanit, si zëvendësim i Paul Pogbas, i cili është duke u kërkuar me ngulm nga Manchester Unitedi.


Bëni një koment