Unë votoj për Ballisti – Ismail MORINA | Personi i vitit 2015 nga bota shqiptare!


E mërkurë, 23 Dhjetor 2015

Unë votoj për Ballisti - Ismail MORINA | Personi i vitit 2015 nga bota shqiptare!

  • Jo (44%, 421 Vota)
  • Po (56%, 537 Vota)

Numri i votuesve: 958

Loading ... Loading ...

Ismail Morina - Ballisti

Ismail Morina apo i njohur ndryshe si Ballisti eshte nje personazh shume i dashur per Shqiptare. Njeriu qe mbi Beograd leshoi flamurin e Shqiperise Madhe me dy baballaret e Kombit Shqiptar Ismail Qemali dhe Isa Boletini dhe poshte shkruar AUTOCHTHONOUS qe ne Shqip do te thote Autokton i lindur ne kete toke.

Leshimi i dronit ishte nje kunderpergjigje e paster kunder presionit Serb qe bente presion se do te arrestonte cdo Shqiptar qe do te mbante simbole Shqiptare. Gjate ndeshjes Tifozet Serbe leshuan kore Vdekje Shqiptareve, Vdekje Shqiptareve shfaqja e dronit ka tronditur te gjithe stadiumin dhe te shokonte Serbine, Futbollistet Serb kane ulur ne toke dronin dhe kane tentuar te perdhosin simbolet e Shqiperise por heronjt Shqiptare e kane mbrojtur me dinjitet dhe nder simbolet Shqiptare duke u perleshur me futbollistet Serb dhe tifozet Serbe. Pas kesaj ngjarje ne Tirane, Shkoder, Durres, Kukes, Fier, Prishtine, Gjakove, Prizeren, Shkup, Tetove dhe ne te gjithe vendet ku folet Shqip ka filluar festa per bombardimin e Beogradit nga Ismail Morina.

Pas shfaqjes se dronit shume persona tentuan te marrin medaljen e leshimit te dronit por faktet flisnin vetem per Ballistin ai e kishte paralajmeruar sulmin ndaj Beogradit dy muaj perpara se droni te fluturonte mbi Beograd, gjithashtu ai po ate dite kishte publikuar nje video gjate pergatitjeve qe kishte bere per leshimin e dronit. Me pas fakte nje pas nje vertetuan se ai eshte autori i vepres madheshtore qe cmendi gjithe Serbine dhe ne Shqiperia shpertheu ne feste.

Ne ndeshjen kunder Sllovenise e luajtur ne vitin 2013 Ballisti u ngjit ne rrjete per ti dhene zemer Kombetares Shqiptare ne nje lartesi te konsiderueshme sa beri edhe mediat te flasin per cmendurine e tij, gjithashtu ne ndeshjen Itali – Shqiperi ne vendin ku Serbet 4 vite me pare kishin djegur Flamurin Shqiptar, Ballisti u ngjit aty per te ngritur flamurin Shqiptar me nje mbishkrim I’m back haters, stronger than ever Jam kthyer urrejtes, Me i forte se kurre.

Leave a Reply