Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Yjet e futbollit që agjërojnë Ramazanin

Prizren Post | 04:15 - 11.07.2013

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Edhe pse janë në fazën përgatitore me ekipet e tyre në prag të sezonit të ri futbollistik, sërish ata nuk heqin dorë nga besimi i tyre edhe pse stafet mjekësore shpeshherë ua ndalojnë me pretekstin e humbjes së formes sportive.

Janë futbollistët myslimanë, të cilët i kryejnë ritet e tyre fetare pavarësisht ngarkesës fizike dhe stërvitjeve të stërmundishme.

 

mesut.amin500

 

 

 

 

 

 

 

Edhe pse jemi në kulmin e të nxehtit, emra të njohur të futbolit botëror jane duke agjëruar muajin e shenjtë të Ramazanit.

 

ribery_amin500

 

 

 

 

 

 

Xherdan Shaqiri, Eric, Abidal. Yaya Toure,Kolo Toure, Papis Demba Cisse, Arda Turan, Demba Ba, Ilkay Gundogan, Hatem Ben Arfa Cheick Tiote Hamit Altintop Isac Belfodil, Mesut Ozil, Karim Benzema, Sulley Muntari, Edin Dzeko, Ribery, Kanoute, Sissokho, Diaby, Nasri janë disa nga emrat më të famshëm të futbollit që po vijojnë normalisht ritin e agjërimit duke mos hequr dorë nga besimi i tyre.

 

 

 


Bëni një koment

Arivisti Company