Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Zv. kryeministri Thaçi bën hapjen e Qendrës Kulturore Shqiptare në Ankara

Prizren Post | 23:07 - 19.02.2015

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Ankara – Sot në kryeqytetin e Republikës së Turqisë në Ankara u bë hapja zyrtare e Qendrës së Kulturës Shqiptare “Shemsedin Sami Frashëri”. Në hapje të Qendrës Kulturore mori pjesë zv. kryeministri i Kosovës njëkohësisht ministër i Punëve të Jashtme Hashim Thaçi përcjellur nga pjesëmarrës të shumtë nga diaspora shqiptare e Turqisë.

Thaçi gjithashtu gjatë ditë u takua edhe me presidentin turk Rexhep Tajjip Erdogan dhe mori pjesë në recepcionin e organizuar për nderë të 7 vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Foto nga: Avni Pantina

IMG_6820

IMG_6822

IMG_6828

IMG_6836

IMG_6838

IMG_6841

IMG_6865

IMG_6882

IMG_6892

IMG_6896

IMG_6900

IMG_6908

IMG_6923

IMG_6932

thachi erdogan

thacierdogan

thacierdogan1

thacierdogan2


Etiketa:

Bëni një koment