Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Argjentina e nis botërorin me barazim ndaj Islandës

Prizren Post | 17:09 - 16.06.2018

Kombëtarja e Argjentinës dhe ajo e Islandës kanë barazuar 1-1 në ndeshjen e tyre të parë të grupeve në Kupën e Botës “Rusia 2018”.

Pjesa e parë e takimit u karakterizua me një dominim të madh të Argjentinës, por të dyja skuadrat shënuan nga një gol dhe shkuan në pushim me barazim.

Në pjesën e dytë, djelmoshat e Jorge Sampaolit përsëri ishin më të mirë dhe më kërkues për golin e epërsisë.

Në minutën e 64-të të ndeshjes ishin shumë afër, por ylli i ekipit, Lionel Messi, dështoi të shënojë nga pika e bardhë pasi goditja e tij u prit nga portieri Hannes Halldorsson.


Etiketa:
Arivisti Company