Ekipi i sezonit i Ligës së Kampionëve: Pa Messin dhe Ronaldon, në XI mbizotëron Bayerni


E hënë, 24 Gusht 2020

Më në fund përfundoi Champions League, me Bayern Munich që kthehet nga Lisbona me Kupën e Europës për herë të gjashtë në historinë e tyre.

Skuadra e Hansi Flick mbizotëroi gjatë gjithë konkursit pasi ata u bënë klubi i parë që fitoi secilën nga lojërat e tyre gjatë një fushate kontinentale.

Si të tillë, lojtarët e Bayern mbizotërojnë Ekipin e Goal të Sezonit për Ligën e Kampionëve – por kush tjetër e bëri prerjen?

Kjo është XI e këtij sezoni të Ligës së Kampionëve:

GK: Manuel Neuer (Bayern Munich)

RB: Joshua Kimmich (Bayern Munich)

CB: Dayot Upamecano (RB Leipzig)

CB: David Alaba (Bayern Munich)

LB: Alphonso Davies (Bayern Munich)

RW: Serge Gnabry (Bayern Munich)

CM: Thiago Alcantara (Bayern Munich)

CM: Thomas Muller (Bayern Munich)

LW: Neymar (Paris Saint-Germain)

ST: Erling Haaland (Borussia Dortmund)

ST: Robert Lewandowski (Bayern Munich)

Etiketa: ,