Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Gjuriq në Kosovë, Qeveria e shërben me leje për vizitë

Prizren Post | 19:23 - 12.07.2019

PRISHTINË – Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, gjatë ditës së sotme ka hyrë në Kosovë.

Këtë për klankosova.tv e konfirmoi Liridon Sadrija, këshilltar për media i Ministrit të Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli.

Ai tha se Gjuriqi do të qëndrojë për vizitë në Kosovë, me leje të Qeverisë dhe jo të Ministrisë së Punëve të Jashtme (MPJ).


Etiketa:
Arivisti Company