Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Grafite në Prishtinë pas takimit Thaçi-Putin

Prizren Post | 11:59 - 15.11.2018

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

PRISHTINË – Grafite me portretin e presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Rusisë, Vladimir Putin me mbishkrimin “Veriu nuk është Krimea”, janë parë në mëngjesin e sotëm në Prishtinë.

Grafitet janë parë rreth qendrës së studentëve dhe fakulteteve.

Ndryshe, në manifestimin e organizuar në shënimin e 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore, në Paris, presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka takuar edhe presidentin rus, Vladimir Putin.

Referuar Thaçit, presidenti rus kishte thënë se çfarëdo marrëveshje që arrihet mes Kosovës dhe Serbisë, Rusia e përkrah.

Takimi mes presidentit Thaçi dhe atij rus, Putin ka ngjallur reagime në vend, njofton Telegrafi.


Etiketa:

Bëni një koment