Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Ivanov refuzon ta firmos marrëveshjen për emrin

Prizren Post | 10:50 - 26.06.2018

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Shkup – Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, solli vendim që të mos e nënshkruaj Ligjin për ratifikimin e Marrëveshjes për emrin me Greqinë.

“Në kryerje të funksionit të Presidentit të Republikës së Maqedonisë gjithmonë veproj me përgjegjësi dhe të drejtat e mia dhe detyrimet i kryej brenda kornizave të Kushtetutës, ligjeve dhe interesave të Republikës së Maqedonisë”, thuhet mes tjerash në njoftimin me shkrim të presidencës maqedonase, raporton Alsat-M, transmeton Klan Kosova.


Etiketa:

Bëni një koment