Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Koreja e Jugut qëllon një ‘avion’ të Kim Jong-un

Prizren Post | 11:29 - 23.05.2017

Shefat e Shtabit të Përbashkët të Koresë së Jugut thanë në një deklaratë se ushtria gjuajti në formë paralajmërimi në përgjigje të një objekti të Korenë e Veriut.

Objekti i mistershëm mund të ketë qenë një avion, spekuluan mediat lokale.

Agjencia e lajmeve te Koresë së Jugut, pa cituar një burim, raportoi se Koreja e Jugut gjuajti rreth 90 armë me armë në ajër dhe drejt Koresë së Veriut.

Ajo tha se Koreja e Jugut po analizonte nëse një dron i Koresë së Veriut kishte kaluar kufirin


Etiketa:
Arivisti Company