Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Kuvendi s’e shkarkon Aida Dërgutin

Prizren Post | 12:20 - 04.06.2018

Prishtinë – Kërkesa e Lëvizjes Vetëvendosje për shkaktimin e nënkryetares së Kuvendit, Aida Dërguti nga kjo pozitë nuk ka marrë bekimin e deputetëve.

Kanë qenë vetëm 17 deputetë që kanë votuar pro shkarkimit të Dërgutit.

26 prej ligjvënësve kosovarë kanë qenë kundër shkarkimit dhe pjesa më e madhe e deputetëve kanë vendosur që të abstenojnë – 48 prej tyre.


Etiketa:
Arivisti Company