Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Me fitore bindëse ndaj Tunizisë, Belgjika kualifikohet në 1/8 e Russia 2018

Prizren Post | 16:27 - 23.06.2018

Kombëtarja e Belgjikës ka shënuar fitore bindëse me rezultat 5-2 ndaj Tunizisë në Spartak stadium të Moskës.

Ndeshja e dytë në kuadër të Grupit G u karakterizua me lojë intensive nga fillimi i takimit.

Eden Hazard hapi llogarinë pas gjashtë minutash lojë për 1-0 nga penaltia.

Në minutën e 16-të një kombinim i bukur e vuri Lukakun në pozitë shënimi për 2-0.

Bronn shënon për Tunizinë edhe e ngushton rezultatin në 2-1.

Lukaku përsëri shënon për 3-1 në minutën 45 + 3.

Në pjesën e dytë Belgjika shënoi edhe dy gola nga Hazard dhe Batshuayi.

Goleadën e përmbyll Tunizia me golin e dytë në këtë ndeshje të shënuar nga Khazri në minutën 90 + 3.


Etiketa:
Arivisti Company