Pse Coutinho nuk ka gjasa të bashkohet me revolucionin e Artetës në Arsenal?


E mërkurë, 27 Maj 2020

Topçinjët kanë qenë të lidhur me një veprim të mundshëm për reprezentuesin brazilian, i cili vlerësohet i tepërt me kërkesat e gjigandëve Katalan.

Philippe Coutinho ishte i lidhur me një transferim te Arsenali gjatë gjithë verës para se të bënte përfundimisht një transferim huazimi nga Barcelona drejt Bayern Munich.

Dhe tani, edhe përpara se të jetë caktuar një datë që Premier League të rifillojë nga ndërprerjet e saj aktuale të imponuara nga koronavirus, lojtari brazilian po emërohet edhe një herë si një objektiv potencial transferimi për Gunners përpara sezonit 2020-21.

Po duket shumë e vështirë që 27-vjeçari të shohë që transferimi i huazimit të tij në Bavari është bërë i përhershëm, me kryetarin e Bayernit Karl-Heinz Rummenigge që tashmë e ka pranuar që kampionët e Bundesligës nuk e kanë aktivizuar opsionin e tyre të blerjes për Coutinhon dhe se klauzola tani ka skaduar.

Arsenali dëshiron të bëjë ndonjë biznes dhe do të punojë shumë për të futur lojtarët për të freskuar skuadrën e Mikel Artetas, por një veprim për Coutinho duket i pamundur sepse niveli i parave të kërkuara thjesht nuk është aty.

Prioriteti i Topçinjve tani po përpiqet të ruajë klubin në mënyrë që të mbetet në një pozicion sa më të fortë të jetë e mundur gjatë gjithë krizës së koronavirusit.

Etiketa: , , , , ,
Të fundit