Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Rexhep Selimi: Mustafa ka dy rrugë

Prizren Post | 10:47 - 22.09.2015

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka një selam për kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa.

Selimi në një prononcim për RTV Dukagjinin ka thënë se shefi i qeverisë i ka vetëm dy rrugë, dorëheqjen ose tërheqjen e nënshkrimit nga marrëveshjet e fundit të arritura në Bruksel, përfshirë atë për “Zajednicën” dhe demarkacionin e kufirit me Malin e Zi.

Se a do të ketë protesta në vend, sipas Selimti është në dorën e vet kryeministrit Isa Mustafa, transmeton Telegrafi.

Ai ka thënë se i vetmi njeri që mund të shmang protestat është kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa duket se e ka zgjedhur se do të ketë protesta në këtë vend.

Ai ka paralajmëruar ballafaqim të fuqishëm të opozitës me pozitën të martën ne Kuvendin e Kosovës.

Rexhep Selimi, ish-komandat i UÇK ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje nuk dëshiron që të vijë në pushtet me dhunë, siç pretendohet nga shumica por që VV dëshiron që përmes votës të marrë timonin e ekzekutivit.


Etiketa:

Bëni një koment

Arivisti Company