Unë votoj për Lorik CANA | Personi i vitit 2015 nga bota shqiptare!


E mërkurë, 23 Dhjetor 2015

Unë votoj për Lorik CANA | Personi i vitit 2015 nga bota shqiptare!

  • Jo (27%, 231 Vota)
  • Po (73%, 627 Vota)

Numri i votuesve: 858

Loading ... Loading ...

Lorik Cana - Futbollist, Kapiten i Kombëtares Shqiptare

Lorik Agim Cana (lindur më 27 Korrik 1983) është një futbollist shqiptar i cili luan me klubin e Nantes në League 1 ne France dhe me kombëtaren shqiptare si qëndër mbrojtës. Ai e filloi karrierën e tij duke luajtur si Mesfushor mbrojtës.

Cana kishte të drejtë të luante me tre kombëtare (Zvicra, Shqipëria & Franca), pasi i kishte të tre pasaportat. Cana ka qënë pjestar i kombëtares shqiptare që nga viti 2003, pasi u thirr nga Federata Shqiptare e Futbollit. Ai e pranoi thirrjen dhe bëri debutimin e tij me kombëtaren më 11 Qershor, që në moshën 19 vjeçare.

Leave a Reply