Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Veseli mungon në takimin e partnerëve të koalicionit i thirrur nga Haradinaj

Prizren Post | 14:47 - 30.07.2019

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

PRISHTINË – Ka nisur takimi në mes kryeministrit në largim, Ramush Haradinaj me liderët e koalicionit, Fatmir Limaj dhe Behgjet Pacollin.

Pjesë e këtij takimi nuk është kryetari i PDK-së, Kadri Veseli.

Lideri i AAK-së gjatë ditës së djeshme ka njoftuar se u ka dërguar ftesë Kadri Veselit, Fatmir Limajt e Behxhet Pacollit për të diskutuar situatën e fundit në vend, pas dorëheqjes së tij si kryeministër.

Një takim i tillë vjen pas situatës të krijuar politike, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit.

Ndërkohë, presidenti Hashim Thaçi akoma nuk i ka ftuar partitë politike në konsultime, ndonëse ishte paralajmëruar se një gjë e tillë mund të ndodhë këtë javë, njofton Telegrafi.


Etiketa:
Arivisti Company