Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Villarreali fiton Ligën e Evropës, mposht Manchester Unitedin

Prizren Post | 01:01 - 27.05.2021

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Villarreal dhe Manchester United kanë luajtur baras (1-1) pas 90 minutave në finalen e Ligës së Evropës, ndërsa spanjollët janë shpallur fitues pas ekzekutimit të penalltive.

Ndeshja mes këtyre dy skuadrave nisi me kujdes, duke tentuar të gjejnë hapësira, pa rrezikuar shumë prapa.

Pas 12o minutash sytë ishin drejt portierëve, Geronimo Rulli (Villarreal) dhe David de Gea (Manchester United).

Pas ekzekutimit të penalltive ishte Villarral që doli më mirë, duke fituar ndeshje 11-10 dhe duke u shpallur kampion i Ligës së Evropës.


Etiketa:

Bëni një koment