Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Barcelona fiton betejën me Ligën Spanjolle

Prizren Post | 19:21 - 20.05.2016

Barcelonë – Tifozët e Barcelonës mund të përdorin flamujt e Katalonjës në finalen e Kupës së Mbretit përballë Seviljas.

Flamuri në fjalë u kthye në një “mollë sherri” mes klubit “blaugranas” dhe Ligës Spanjolle.

Kjo e fundit vendosi një ditë më parë që tifozët katalanas të mos lejohen të manifestojnë me flamurin e Katalonjës në finalen e së dielës.

Gjykata ka anuluar urdhrin për ndalimin e flamujve të njohur ndryshe si “Estelada”, duke lejuar hyrjen e tifozëve me simbole të tilla.

Ekipi i Barcelonës vjen nga qyteti me të njëjtin emër, që dhe është pjesë e Republikës Autonome të Kataonjës.


Etiketa:
Arivisti Company