Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Distria Krasniqi shpallet kampione e Europës

Prizren Post | 20:15 - 16.04.2021

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Distria Krasniqi ka shkëlqyer në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Xhudistja pejane ka arritur që të fitoi medaljen e artë dhe të shpallet për herë të parë kampione evropiane.

Krasniqi është kampione evropiane në kategorinë deri 48 kilogramë.

Në finale xhudistja kosovare është përballur me ukrainasen Daria Bilodid, por Bilodid hoqi dorë nga meçi për shkak të një lëndimi.

Distria është pretendente për medalje në Botëror e po ashtu në Lojëra Olimpike. Ajo është në një seri impresive.


Etiketa:

Bëni një koment