Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Ekipi i xhudos niset nga Tokio për në Kosovë

Prizren Post | 12:11 - 01.08.2021

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Ekipi i Kosovës në xhudo është duke lënë Japoninë apo më saktë kryeqytetin Tokio për t’u nisur drejt atdheut.

Kosova kori sukses të madh në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, duke arritur t’i fitojë dy medalje të arta.

Distria Krasniqi në kategorinë deri në 47 kilogramë dhe Nora Gjakova deri 57 kilogramë e bënë krenare Kosovën në Japoni.


Etiketa:

Bëni një koment