Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Gabimi i De Geas që i kushtoi me humbje Manchester Unitedit

Prizren Post | 17:30 - 22.12.2019

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

David de Gea ka prodhuar ndoshta gabimin më të madh në karrierën e tij.

Portieri spanjoll ishte fajtori kryesor për golin e parë të pranuar në minutën e 50-të që u shënua nga Ismaila Sarr.

Spanjolli ishte i dëshpëruar nga ai moment dhe katër minuta më vonë pësoi edhe golin e dytë nga Troy Deenye nga pika e bardhë.

Manchester United që ishte mysafir, pësoi humbje 2-0, duke dështuar që të ngjitej më lartë, pasi aktualisht gjendet në pozitën e tetë me 25 pikë.


Etiketa:

Bëni një koment