Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Valladolidi i Ramës mund Barcelonën e Mesit

Prizren Post | 19:19 - 08.03.2014

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Ekipi i Valdet Ramës ka arritur të marrë një fitore të jashtëzakonshëm ndaj Barcelonës së Lionel Mesit. Real Valladolid fitoi 1-0 me gol të Fausto Rosit të shënuar në minutën e 17-të.

Rama në këtë ndeshje hyri në minutën e 72-të dhe gjatë minutave në fushë dha një asist të shkëlqyer në fund të takimit por që nuk u kthye në gol nga shoku i tij i ekipit.

Kjo ishte humbja e katërt për katalanasit për këtë sezon të kampionatit spanjoll. Ata mbeten 1 pikë larg Real Madrid që ka një ndeshje më pak.


Etiketa:
Arivisti Company