Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Pogba pranon se të luash për Manchester United ‘nuk është e lehtë’

Prizren Post | 10:41 - 07.01.2021

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Mesfushori francez nuk ishte në gjendje të ndihmojë Djajtë e Kuq para Manchester City dhe në finalen e Kupës Carabao, por ai po përpiqet të mbetet optimist.

Paul Pogba pranon se të luash për Manchester United “nuk është e lehtë”, por ai po i mban sytë në “gjërat e mëdha” pasi i dhuruan me shumë dhimbje gjysmëfinalen në duar të rivalëve të tyre Manchester City.

Duke qenë i paqëndrueshëm në atë fazë në tre gara sezonin e kaluar, historia po përsëritet në Old Trafford.

Skuadra e Ole Gunnar Solskjaer u drejtua për në datën e tyre të fundit të derbit me Cityn të tronditur nga një rritje e fatit që i ka qëlluar ata në foton e titullit të Premier League, megjithatë ata pësuan një humbje 2-0 kundër Citizens.


Etiketa:

Bëni një koment