Sot fillon edicioni i 14-të i Panairit të Librit në Prizren


E mërkurë, 27 Korrik 2022

PRIZREN – Panairi tradicional i libritë nga sot do ti fillojë aktivitetet e edicionit të 14-të.

Ky panair për 5 ditë do jetë i hapur për dashamirët e librit. Vendi i panairit është Keji buzë Lumbardhit – pëballë xhamisë Sinan Pasha në qendër të qytetit. Panairit i Librit mbështetet nga Instituti për Kulturë dhe Kërkime Sociale dhe nga Komuna e Prizrenit. Realizues të programit letrarë që do mbahet gjatë mbrëmjeve do të jenë Osman Goranci dhe Ditar Kabashi.

Etiketa: ,
Të fundit